XI. Mednarodni festival podvodnega filma in fotografije SPREHODI POD MORJEM | 31. 1. 2019 - 2. 2. 2019 | Slovenske Konjice, Slovenija

PROGRAM 2018

PLAKAT 504 x 238

……… velika_britanija slovenija hrvaska  ………..

 Četrtek in petek, 1. in 2. februar 2018

 9.00–13.00

PROJEKCIJE ZA MLADE, STAROSTNIKE IN INVALIDE

Slovenske Konjice, Kulturni dom, velika dvorana, in osnovne šole pobratenih mest

Poseben izbor filmov primernih za učence, dijake, upokojence, varovance šol s prilagojenim programom in delovno varstvenih centov


       Petek, 2. februar 2018

17.30

RAZSTAVA PODVODNE FOTOGRAFIJE IN OTROŠKIH LIKOVNIH DEL 

Slovenske Konjice, Kulturni dom, velika in mala galerija

Prireditev povezujeta: Marcel Hren in Manca Ravnak

AVTORJI RAZSTAVE

Mimmo Roscigno (ITA)
Into the Mirror

John Bantin (ENG)
Shark Bites & Shark Bytes


SMS Szent Istvan 1918-2018


Finalisti mednarodnega likovnega natečaja iz Evropske Unije in izven


KONCERT

MARKO HATLAK & KAPOBANDA

Marko Hatlak (akordeon, vokal)
Goran Bojčevski (klarinet)
Miha Neglič (kitara)
Rok Hozjan (kontrabas)

GOSTA

Borut Mori (akordeon, vokal)


Vito Bejat Krajnc (violina)


Lovro Mori (djembe)

Zbirajo se prostovoljni prispevki.


 Sobota, 3. februar 2018

14.00–16.00

PROJEKCIJE ZA IZVEN

Slovenske Konjice, Kulturni dom, velika dvorana

Projekcije filmov, ki ne tekmujejo v Grand prix večeru


Sobota, 3. februar 2018

16.00–17.30

PREDAVANJA “POTAPLJANJE AST”
(Diving, Apnea, Tech Diving)

Slovenske Konjice, Kulturni dom, mala galerija

16.00-16.15
Dražen Gorički 
(CRO)
SMS Szent Istvan Expedition 2017 

Szient Istvan

16.20-16.35
Florian Launette (FRA)
Red Lake & the Extreme Dive


16.40-16.55
Francine Kreiss (FRA)
The Corsican Man

       

17.00-17.30
John Bantin 
(ENG)
Shark Bites & Shark Bytes


Sobota, 3. februar 2018

18.00–22.00

GRAND PRIX VEČER

Slovenske Konjice, Kulturni dom, velika dvorana

Prireditev povezujejo: Luka Bregar, Andreja Lazar, Marcel Hren in Manca Ravnak

Projekcije filmov svetovne produkcije, ki tekmujejo za Grand Prix 10. Sprehodov pod morjem

Ciril Mlinar CIC: A HOT SPOT IN THE COLD DARKNESS (7:45)
Speleo film Festival Karlovac 2014: First prize
PAF Tachov 2015: Second prize

Jerome Espla: GENERATION GRAND BLEU (52:22)
FMISM 2017: Prix Decouverte Science Reunion
International Underwater Film Festival Beograd 2017: 1st Place (pro category)

James Morgan: JAGO: A LIFE UNDERWATER (45:00)
Winner of multiple awards, including the prestigious 
Grand Teton festival prize at the Jackson Hole Wildlife Film Festival

Andrej Voje: RED SEA IMPRESSIONS (8:55)
International Underwater Film Festival Beograd 2017: 3rd Place (IC category)

Pogovori z avtorji filmov in drugimi gosti.

James Morgan (ENG)

Francine Kreiss (FRA)

Ciril Mlinar CIC (SLO)

Andrej Voje (SLO)

Jim Gatacre (ZDA)

Ustanovitelj najstarejše in največje potapljaške organizacije, ki skrbi za potapljanje invalidov,
Handicapped Scuba Association (HSA), nam bo v pogovoru preko Skypa predstavil film
FREEDOM IN DEPTH iz leta 1985, v katerem Jean Michel Cousteau predstavlja potapljanje
18 potapljačev z invalidnostjo v Kaliforniji, ki si ga bomo tudi ogledali.

Podelitev nagrad:
– Mednarodni otroški likovni natečaj Sprehodi pod morjem (3 najboljša dela)
– Grand Prix 10. Sprehodov pod morjem

Vstopnina je 5 €.